sobota, 7 maja 2016

PASZTECIKI Z CIASTA FRANCUSKIEGO




Składniki:
  • ciasto francuskie
  • koncentrat pomidorowy
  • szynka w plastrach
  • ser żółty w plastrach
  • przyprawy (bazylia, oregano, czosnek granulowany)
  • jajko 

Ciasto francuskie posmarować koncentratem. Przyprawić. Po kolei wykładamy żółty ser i szynkę.
Zawijamy, kroimy w plastry,smarujemy jajkiem. Wierzch przyprawiamy. Wykładamy na blachę wyłożoną papierem do pieczenia. Pieczemy ok. 10 minut w temp. 200 stp. C


Smacznego!!! :)

piątek, 22 kwietnia 2016

TARTA Z MALINAMI I SERKIEM MASCARPONE








Składniki na ciasto:
  • 300 g mąki  pszennej
  • 150g zimnego masła
  • 1 jajko
  • 3 łyżki cukru pudru 
Składniki na masę:
  • 250 g serka mascarpone (1 poakowanie)
  • 250 g śmietanki 30%
  • 2 łyżki cukru pudru 
Dodatkowo:
  • 1 op. galaretki (smak wg uznania)
  • maliny, ja dodałam jeszcze brzoskwinie z puszki 
 
1. Mąkę przesiewamy, dodajemy 3 łyżki cukru pudru i pokrojone w kostkę masło. Wszystko ucieramy do momentu aż powstaną okruszki. Dodajemy jajko i zagniatamy w kulę.
Ciasto przekładamy papierem, rozpłaszczamy i wstawiamy do lodówki na około 30 minut.
 
2. Piekarnik rozgrzewamy do 180 C , ciasto rozwałkowujemy i wykładamy na formę. Brzegi odkrawamy, tak żeby nie wystawały. Spód nakłuwamy widelcem. Pieczemy ok 15-20 minut aż ciasto się zarumieni.

3.Serek mascarpone mieszamy z cukrem pudrem i dodajemy do ubitej na sztywno śmietanki.
Delikatnie mieszamy, następnie wykładamy na wystudzone ciasto.
 
4. Galaretkę rozpuszczamy w szklance gorącej wody, czekamy aż wystygnie.
Owoce układamy na serku, na koniec polewamy galaretką. Wstawiamy do lodówki.
 
Smacznego!!!
 
 
 


 

czwartek, 11 lutego 2016

DOMOWA KAWA LATTE

 


Do przygotowania będą Wam potrzebne:
  • mleko (1/3 szklanki)
  • 1 łyżeczka cukru pudru
  • kawa (standardowo 2 łyżeczki na 1 szklankę)
  • spieniacz do mleka (ja mam zwykły "chiński" kosztował chyba 5zł ;) 
1 .Mleko lekko podgrzewamy

2  Dodajemy cukier puder (dzięki temu pianka nie opada)

3 Spieniamy , zostawiamy trochę miejsca na kawę. Będą widoczne dwie warstwy mleka, dzięki temu  osiągniemy pożądany efekt :)

4 Zaparzoną kawę ( 2łyżeczki zalewamy ok 200ml wody) ostrożnie wlewamy do mleka, tak by kawa zatrzymała się między jedną a drugą warstwą

5 Gotową kawkę można wypić :) Do tego fajna książka i można się zrelaksować :)

Na Zdrowie!!!!


P.S. Kobiety w ciąży mogą zamiast kawy użyć Inkę, też pysznie smakuje :)

piątek, 4 grudnia 2015

PIERNICZKI ŚWIĄTECZNE


 SKŁADNIKI
  • 350 g margaryny
  •  1 kg mąki
  • 250 g miodu
  • 250 g cukru
  • 1 opakowanie przyprawy do pierników
  • 1/2  łyżeczki cynamonu
  • 1 i 1/2 łyżeczki sody
  • 1 łyżeczka proszku do pieczenia
  • 5 jaj
  • 2 łyżki kakao
1. Miód, cukier i margarynę roztopić i przestudzić.

2. Mąkę wymieszać z przyprawą do piernika, proszkiem do pieczenia, sodą, kakao, jajkami. Wlać do tego wystudzoną masę, wyrobić ciasto.

3.Ciasto schłodzić w lodówce około 1 godziny. Po wyjęciu rozwałkować i wyciąć foremkami ciasteczka.

4. Piec w  temp. 200 C około 5 minut ( należy zaglądać)

5. Najlepsza część dekorowanie :) ja używałam czekoladę mleczną, polewę, lukier kolorowy, pisaki cukrowe, posiekane orzechy, kolorową posypkę i perełki. Fajna zabawa i pyszne efekty ;)

Smacznego :)

wtorek, 1 grudnia 2015

MUFFINY RENIFERKI


Wraz z koleżanką Weroniką zaczęłyśmy małe przygotowania do świąt :) 
Oto efekt naszej pracy:) Najlepsze do reniferków będą muffiny czekoladowe. 
Możecie je zrobić sami albo użyć gotowych z paczki.
Niżej zamieszczam prosty przepis :)

MUFFINY CZEKOLADOWE

SKŁADNIKI
  • 2 szkl mąki
  • 1/2 szkl cukru
  • 2 łyżki kakao
  • 2 łyżeczki proszku do pieczenia
  • 1 tabliczka czekolady (kroimy w drobną kostkę)
  • 1 jajko
  • 1/2 szkl oleju
  •  1 szkl mleka
 Wymieszać suche składniki (mąkę przesiewać), w osobnej misce to samo zrobić z mokrymi.
Następnie wymieszać je razem. włożyć do foremek. Ja używam zawsze papierowych, dodatkowo wkładam je w blaszkę do muffinek (dzięki temu nie zniekształcają się). 
Piec w temp 200 C około 15 minut.

OZDOBY NA RENIFERKI
  • rogi precelki słone 
  • oczka i noski drażetki (my użyłyśmy z biedronki) bardzo fajnie się sprawdziły
  • mordki biszkopty 
  • polewa czekoladowa (smarujemy nią muffinkę żeby wszystko się trzymało) 
  • wykałaczka  


Smacznego! :)




wtorek, 7 lipca 2015

KAWA MROŻONA

Składniki na dwie szklanki
  • 250 ml gorącej wody
  • 5 łyżeczek kawy rozpuszczalnej
  • 250 ml mleka
  • 2 łyżeczki cukru wanilinowego
  • 4 gałki lodów
  • bita  śmietana
Kawę rozpuszczamy w gorącej wodzie, dodajemy cukier wanilinowy. Zostawiamy do ostygnięcia.
Dolewamy mleko, mieszamy (użyłam spieniacza do mleka). Dobrze jest włożyć na przynajmniej kilka godzin do lodówki, wtedy kawa jest bardziej schłodzona.
Lody wkładamy do szklanek, zalewamy kawą i ozdabiamy bitą śmietaną.
Taka kawka jest doskonała na upały.
Na zdrowie !!! :)

poniedziałek, 15 czerwca 2015

LEMONIADA

SKŁADNIKI
  • 3cytryny
  • 3 łyżki miodu
  • lód w kostkach
  • 1,5 l wody
  • liście mięty do dekoracji
Miód rozpuścić w szklance ciepłej wody (dokładnie wymieszać), wlać do dzbanka.
Dwie cytryny wycisnąć do naczynia, dołożyć lód, wszystko zalewamy wodą.
Pozostałą cytrynkę pokroić na plastry i wrzucić do lemoniady. Listkami mięty przyozdobić.
Gotowe :)
Na zdrowie!! :)