Etykiety

Pokazywanie postów oznaczonych etykietą NA ZDROWIE. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą NA ZDROWIE. Pokaż wszystkie posty

środa, 25 lipca 2018

LEMONIADA ARBUZOWA


Składniki:
  • 1/4 arbuza
  • 1szkl wody
  • 1 łyżka soku z cytryny
  • 1 łyżeczka cukru nierafinowanego

Arbuza pokroić, usunąć pestki następnie zblendować. Dodać wodę, sok z cytryny i cukier nadal blendując.
Gdy nie będzie już widocznych kawałków arbuza, przelać do naczynia :)


Na zdrowie!!!
 

piątek, 13 stycznia 2017

KULECZKI AWOKADO


 
Składniki:
  • tabliczka gorzkiej czekolady
  • 1 szt. awokado
  • kakao i cynamon

 1. Rozpuść czekoladę w kąpieli wodnej


2. Gdy czekolada ostygnie, wymieszaj z awokado
(ja rozdrabniam owoc widelcem)

3.Taką mieszankę wstawiamy na 15 minut do lodówki.
Następnie lepimy kulki i obtaczamy w kakao wymieszanym z odrobiną cynamonu.
Wstawiamy do lodówki na około godzinkę.
I gotowe!!! 
Smacznego!!!




* podaję takie kuleczki w papierkach od muffinek ale równie dobrze prezentują się bez :) 



wtorek, 21 czerwca 2016

CZYSTEK


Niedawno odkryłam bardzo fajne zioło :)
  • oczyszcza z toksyn
  • wzmacnia organizm
  • zmniejsza reakcje alergiczne
  • zwalcza grzyby i bakterie
  • działa przeciwzapalnie
  • hamuje rozwój wirusów
  • poprawia samopoczucie
  • opóźnia procesy starzenia 
  • działa antyoksydacyjnie 
Polecam!

czwartek, 11 lutego 2016

DOMOWA KAWA LATTE

 


Do przygotowania będą Wam potrzebne:
  • mleko (1/3 szklanki)
  • 1 łyżeczka cukru pudru
  • kawa (standardowo 2 łyżeczki na 1 szklankę)
  • spieniacz do mleka (ja mam zwykły "chiński" kosztował chyba 5zł ;) 
1 .Mleko lekko podgrzewamy

2  Dodajemy cukier puder (dzięki temu pianka nie opada)

3 Spieniamy , zostawiamy trochę miejsca na kawę. Będą widoczne dwie warstwy mleka, dzięki temu  osiągniemy pożądany efekt :)

4 Zaparzoną kawę ( 2łyżeczki zalewamy ok 200ml wody) ostrożnie wlewamy do mleka, tak by kawa zatrzymała się między jedną a drugą warstwą

5 Gotową kawkę można wypić :) Do tego fajna książka i można się zrelaksować :)

Na Zdrowie!!!!


P.S. Kobiety w ciąży mogą zamiast kawy użyć Inkę, też pysznie smakuje :)

wtorek, 7 lipca 2015

KAWA MROŻONA

Składniki na dwie szklanki
  • 250 ml gorącej wody
  • 5 łyżeczek kawy rozpuszczalnej
  • 250 ml mleka
  • 2 łyżeczki cukru wanilinowego
  • 4 gałki lodów
  • bita  śmietana
Kawę rozpuszczamy w gorącej wodzie, dodajemy cukier wanilinowy. Zostawiamy do ostygnięcia.
Dolewamy mleko, mieszamy (użyłam spieniacza do mleka). Dobrze jest włożyć na przynajmniej kilka godzin do lodówki, wtedy kawa jest bardziej schłodzona.
Lody wkładamy do szklanek, zalewamy kawą i ozdabiamy bitą śmietaną.
Taka kawka jest doskonała na upały.
Na zdrowie !!! :)

poniedziałek, 15 czerwca 2015

LEMONIADA

SKŁADNIKI
  • 3cytryny
  • 3 łyżki miodu
  • lód w kostkach
  • 1,5 l wody
  • liście mięty do dekoracji
Miód rozpuścić w szklance ciepłej wody (dokładnie wymieszać), wlać do dzbanka.
Dwie cytryny wycisnąć do naczynia, dołożyć lód, wszystko zalewamy wodą.
Pozostałą cytrynkę pokroić na plastry i wrzucić do lemoniady. Listkami mięty przyozdobić.
Gotowe :)
Na zdrowie!! :)

KOKTAJL POMARAŃCZA Z KIWI


SKŁADNIKI
  • 4 pomarańcze
  • 4 kiwi
  • 2 lyżki miodu
  • garść orzechów
Owoce obrać i pokroić, z trzech pomarańczy wycisnąć sok. Orzechy posiekać.
 Zmiksować wszystkie składniki.

Smacznego :)

piątek, 5 czerwca 2015

KOKTAJL Z KIWI I BANANA

SKŁADNIKI NA 2 SZKLANKI
  • 2 banany
  • 2 duże kiwi
  • 1 szkl. mleka 
  • 1 łyżka miodu
Sposób przygotowania jest bardzo prosty- trzeba wszystko zmiksować :)
Zamiast miodu opcjonalnie można dodać cukier.


Smacznego!! :)