wtorek, 7 lipca 2015

KAWA MROŻONA

Składniki na dwie szklanki
  • 250 ml gorącej wody
  • 5 łyżeczek kawy rozpuszczalnej
  • 250 ml mleka
  • 2 łyżeczki cukru wanilinowego
  • 4 gałki lodów
  • bita  śmietana
Kawę rozpuszczamy w gorącej wodzie, dodajemy cukier wanilinowy. Zostawiamy do ostygnięcia.
Dolewamy mleko, mieszamy (użyłam spieniacza do mleka). Dobrze jest włożyć na przynajmniej kilka godzin do lodówki, wtedy kawa jest bardziej schłodzona.
Lody wkładamy do szklanek, zalewamy kawą i ozdabiamy bitą śmietaną.
Taka kawka jest doskonała na upały.
Na zdrowie !!! :)

poniedziałek, 15 czerwca 2015

LEMONIADA

SKŁADNIKI
  • 3cytryny
  • 3 łyżki miodu
  • lód w kostkach
  • 1,5 l wody
  • liście mięty do dekoracji
Miód rozpuścić w szklance ciepłej wody (dokładnie wymieszać), wlać do dzbanka.
Dwie cytryny wycisnąć do naczynia, dołożyć lód, wszystko zalewamy wodą.
Pozostałą cytrynkę pokroić na plastry i wrzucić do lemoniady. Listkami mięty przyozdobić.
Gotowe :)
Na zdrowie!! :)

KOKTAJL POMARAŃCZA Z KIWI


SKŁADNIKI
  • 4 pomarańcze
  • 4 kiwi
  • 2 lyżki miodu
  • garść orzechów
Owoce obrać i pokroić, z trzech pomarańczy wycisnąć sok. Orzechy posiekać.
 Zmiksować wszystkie składniki.

Smacznego :)

piątek, 12 czerwca 2015

KRUCHE CIASTECZKA


SKŁADNIKI
  • 140g mąki pszennej
  • 40 g mąki ziemniaczanej
  • 3 lyżeczki cukru pudru
  • 1 łyżeczka proszku do pieczenia
  • 125 g miękkiego masła
  • 1 jajko
  • czekolada do dekoracji
Wszystkie składniki zagnieść. Ciasto włożyć do lodówki na 15 minut. Rozwałkować, powycinać ciasteczka.
Blat koniecznie wcześniej posypać mąką żeby ciasto się nie przyklejało.
Piec w piekarniku 180C ok 15 minut.

Smacznego :)

piątek, 5 czerwca 2015

KOKTAJL Z KIWI I BANANA

SKŁADNIKI NA 2 SZKLANKI
  • 2 banany
  • 2 duże kiwi
  • 1 szkl. mleka 
  • 1 łyżka miodu
Sposób przygotowania jest bardzo prosty- trzeba wszystko zmiksować :)
Zamiast miodu opcjonalnie można dodać cukier.


Smacznego!! :)

piątek, 29 maja 2015

PLACEK NA ZIMNO

SKŁADNIKI
  • ciasteczka BeBe (zależy od wielkości blachy, są w sprzedaży takie większe paczki, można jedną kupić- na pewno wystarczy, a jeszcze zostanie)
  • 1,5  litra mleka 3%
  • 1 kostka margaryny (ja kupuję Kasię, jest najlepsza)
  • 1 cukier wanilinowy
  • 3 budynie śmietankowe bez cukru (wersja z waniliowym też jest bardzo dobra)
  • 6 łyżek cukru
  • 3 galaretki pomarańczowe
  • 3 galaretki wiśniowe
  • 2 śnieżki
1. Ciasteczka Bebe wyłożyć na blachę.
2. Na ciasteczka wylać gorący budyń.
Przygotowanie:
Część mleka odlewamy do rozmieszania budyniu, resztę zagotowujemy z cukrem zwykłym i wanilinowym oraz margaryną. Reszta wg instrukcji na opakowaniu.
3. Galaretki pomarańczowe rozpuścić w 3 szkl. wrzącej wody. Gdy budyń będzie już zimny, wylewamy ostygniętą galaretkę. Czekamy aż zgęstnieje.
4. Galaretki wiśniowe rozpuścić w 3 szkl. wrzącej wody. Odstawić do wystygnięcia.
Śnieżki ubijamy w 2 szkl. mleka. Wlewamy zimne galaretki wiśniowe i delikatnie mieszamy.

Smacznego !  :)


KAKAOWY SERNIK


SKŁADNIKI NA CIASTO
  • 40 dag mąki
  • 3 żółtka
  • 3 łyżki ciemnego kakao
  • 250 g masła
  • 10 dag cukru
  • 2 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia
SKŁADNIKI NA MASĘ
  • 1 kg twarogu
  • 100 g masła
  • 2 łyżeczki mąki ziemniaczanej i tyle samo przennej
  • 50 g wiórków kokosowych
  • 3 żółtka
  • 6 białek
  • 100 g cukru
  • cukier wanilinowy
  • 100 g rodzynek

1. Masło posiekaj z mąką, dodaj pozostałe składniki i zagnieć ciasto. Podziel je na dwie części, owiń folią i wstaw do zamrażarki.

2.Żółtka utrzyj z cukrem, dodaj masło i ubij na puch. Następnie dodawaj porcjami ser, wsyp obie mąki, cukier wanilinowy i wiórki kokosowe. Masę serową połącz z wcześniej ubitymi białkami. Na koniec dodaj rodzynki.

3.Zetrzyj na terce pierwszą część ciasta, wylej na to masę serową. Drugą część ciasta zetrzyj na wierzch.

4.Piecz w piekarniku  180 C  około godziny.
Smacznego!  :)